Youtube Reklamları

YOUTUBE REKLAMLARI

Youtube reklamları ile videonuz veya video klibiniz en hesaplı fiyatlar ile milyonlarca izleyiciye ulaşır. Dijital platformların giderek daha da önemli hale geldiği günümüzde özellikle Youtube bir video müzik platformu olmasının yanı sıra sanatçıların reklam çalışması haline de dönüşmüştür. Artık sanatçıların albüm lansmanları öncelikli olarak Youtube reklamları ile başlamaktadır. Çünkü Youtube reklamları düşük bütçe ile en iyi şekilde milyonlarca insan ulaşır.

Youtube reklamları aynı zamanda insanlar arasındaki etkileşimi arttırarak, beğeni ve yorumlarla videonun izlenme oranlarını yükseltir.

Bir milyardan fazla kullanıcının bulunduğu YouTube'da istediğiniz kitleyi yaşa, cinsiyete, konuma, ilgi alanlarına ve diğer özelliklere göre seçebilirsiniz. Kullanıcılar reklamınızla etkileşimde bulunduğunda ödeme yaparsınız. Kullanıcılar reklamınızı 30 saniyeden kısa sürede veya sona ermeden atlarsa hiç para ödemezsiniz.

YouTube Analytics aracını kullanarak, reklamlarınızı kimlerin izlediğini ve nasıl etkileşimde bulunduklarını öğrenebilirsiniz. Günlük bütçenizin tutarı elinizdedir ve siz belirleyebilirsiniz.

YOUTUBE REKLAM BİÇİMLERİ 

TrueView in-stream (Yayın İçi)
5 saniye sonra, reklamı geçme seçeneği var. İzleyici bütün reklamı veya en azından 30 saniyesini izlediğinde ücretlendirme yapılır.​

TrueView in-display (Görüntülü)
GDN sitelerinde veya YouTube video sayfasında tıklama ile videoya gidilir. İzleyici reklamı tıklayıp izlediğinde ücretlendirilir. Youtube arama sonuçlarında görünür tıklama ile video oynatılır. Reklamı göstermek için anahtar kelime kullanılır; izleyici reklama tıklayıp izleyince ücretlendirilir.

Arama Ağı
Youtube Arama Ağı Reklamları videonuz ya da video klibinizin içeriği ile ilgili arama hacmi yüksek olan kelimelere verilen reklamlardır. Youtube Arama Ağı Reklam Modeli ile Youtube da arama yapan ve içeriğiniz ile alakalı milyonlarca kişiye ulaşmış olursunuz.  

Biz Sizi Arayalım

Dijital reklam çözümleri hakkında detaylı bilgi ve fiyat almak için lütfen form gönderin.

YUKARI